Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Afrikana 6798024



*

nr 679 8024


Afrikana

diverse skulpturer, 1950-tal


Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 januari 2011
kl 17:58:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/1 13:31:27 1      100 kr
31/1 09:40:16 2      Vinnande bud
31/1 15:42:57 3      200 kr



  • Tema
  • 31 jan

50-tal

På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.



Läs mer om 50-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: african tribal art africana afrikana konsthantverk skulptur
  • 6652 Brevkniv
    Björn Trägårdh (1908-1998), Firma Svenskt Tenn, Al..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:41
  • 6059 Dalahästar
    8 st. Höjd: 10-31
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:50
  • 6387 Dörrkläpp
    i form av en engelsk setter. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:25
  • 6317 Dörrstopp
    Hästar, ett par. Järn. Vikt: ca 2,7 kg/st. Längd: ..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:44
  • 6654 Glasskulpturer
    2 st, bland annat Mats Jonasson, 8x7 cm. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:39
  • 6786 Ljusstakar/sku..
    3 st. Patinerad metall. Höjd: 21-26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:50




Ladda ner broschyr